statystyki szczegółowe

Aktualności

Koniec rundy jesiennej

• autor: Kielonson, 2015-11-08 14:52

Ostatni weekend października, był zarazem ostatnią kolejką rundy jesiennej dla drużyny Nogatu. Malborżanie zakończoną rundę mogą zaliczyć do udanych, choć na pewno zawodnicy i sztab szkoleniowy czują niedosyt. Nogat w tym sezonie rozegrał 10 meczy. Odniósł 7 zwycięstw, 2 mecze zremisował i 1 mecz przegrał. O ile porażka z Wisłą (0:4) była w pełni zasłużona (przeciwnicy pokazali, że są głównym kandydatem do awansu), to największe pretensje piłkarze Nogatu powinni mieć do siebie za 2 remisy. Pierwszy w okrojonym składzie w Pelplinie (1:1), oraz drugi, gdzie nie potrafili pokonać grającego 60 minut w osłabieniu Bałtyku (2:2). Oba te mecze wyglądały podobnie. Nogat zamykający przeciwnika na ich połowie, grający dobrze ale mało skutecznie. Te 4 zgubione punkty mogą być bardzo istotne w ostatecznym rozrachunku. W 7 meczach, Nogat wyraźnie pokazał, że nie przypadkowo, głośno mówiło się przed sezonem o chęci awansu. Tylko jeden z tych meczy zakończył się zwycięstwem przewagą jednego gola. I był to najbardziej emocjonujący mecz tej rundy. Pojedynek ten to derby Malborka z Akademią Piłkarską, zakończony wynikiem 3:2 a zwycięstwo Nogat wręcz wyrwał przeciwnikowi strzelając decydującego gola w 90 minucie meczu. W drużynie widać rękę nowego trenera, który poukładał zawodników, zmotywował do lepszej gry i widać, że potencjał który tkwi w malborskiej ekipie jest duży. Na uwagę zasługuje fakt,że z 21 osobowej kadry aż 19 zawodników rozegrało przynajmniej jedno spotkanie,a 17 z nich wystąpiło w ponad 50% meczów rundy jesiennej co pokazuje jak wyrównaną aktualnie ma Nogat kadrę . Oby wiosna była jeszcze lepsza dla naszej drużyny, a awans był sprawą otwartą do ostatniej kolejki.

Na koniec garść statystyk Nogatu Malbork z rundy jesiennej sezonu 2015/16 :

Punktów : 23

Bilans meczy : 7-2-1, bramki : 32-12 (dom : 5-0-1, bramki : 23-7 , wyjazd : 2-2-0, bramki : 9-5)

Najwyższe zwycięstwo : Nogat Malbork - Mewa Gniew 7:2

Najwyższa porażka : Nogat Malbork - Wisła Tczew 0:4