.Wjechali swoimi stalowymi rumakami do Sztutowskiej osady - zbrojni, spod herbu Nogatu.

Bitwa się zacna szykowała, więc strawę skończywszy, sił nabrali i schodami licznymi na górę weszli.
Zasiedli w szatni, na piętrze wysokim, gdzie ciasno było, a zimno przenikliwe z murów budynku dochodziło do rycerskich zbroi.
Kuchta malborski magiczny napój przyrządził, a waleczni bracia wypili go chętnie, wiedząc jaką moc ma sok o złotym kolorze.
Po wysłuchaniu orędzia trenera Corneliusa, w bojowych nastrojach na plac bitwy wyszli. Stroje ich jak śnieg białe a na sercu eNka. W barwach tych od zawsze rycerze waleczni byli, a pieśni o ich odwadze w każdej karczmie znali i miodu pitnego przy nich litry wypijali.

Bałtyku rycerze co najlepsi do tej pory byli, zbroje niebieskie przywdziali i do walki z malborskim zakonem stanęli.
Jako, że bitwa na szczycie, rozjemców dwóch delegowano, na zbrojach sędziowskich ryba widniała a w uszach arbitrów jakieś ustrojstwa. W żadnych archiwach ligi B-klaśnej takich przypadków dotąd nie odnotowano. Jak wyjaśnił mędrzec na ławce siedzący, sędziowie użyli czarów magicznych do komunikacji, a ząb niebieski był ich symbolem.

Nogatu ekipa do bitwy wieczornej przystąpiła jedenastoma walecznie nastawionymi wojakami, oraz sześcioma w rezerwie pozostawionymi, którzy konie swe grzali i miecze ostrzyli.

Rycerze Nogatu swe familje chwaląc herby rodowe pokazać pragnęli.

I tak Radziu co w herbie ma twarz Peji Ryszarda, bramki bronił dostępu jak cała husaria.

Heniek, herbu złota sztabka, Skotar Pyra z Gzikiem, Kukis rodu Wodzirejów i Paweł Smocze Wiosło, czwórka ta broniła dostępu do Rycha żeby ten w spokoju mógł se jodu wdychać.

W pomocy zaś czterech o płucach stalowych, Kamil von Rabbit, Iwan IV Groźny, jego brat tuż obok w kucharskiej czapencji, zwą go Kuchcik - o sercu walecznym. Na flance przeciwnej do króliczej strony Sławomir biega co wciąż przeziębiony a w herbie jego tuż obok procy, przebite koło jest od karocy.

Na szpicy dwójka spowinowacona dla jednego siostra dla drugiego żona Grzech co w herbie Kieliszek ma zacny, i Artur co stopniem jest tutaj najwyższy, dwie belki i gwiazdka na pagonie błyszczy.

Na ławce Tomasz, co piechotą chodzi, Bartek herbu Kwiecistego, Marcin, w którego herbie ptak kolorowy, Damian zwany Koksem, Krystian który odziedziczył wszystko po babci Krystynie i Darek, którego ród słynie z karkówki.

Mecz już rozpoczęty i zdziwnie wielkie, jakże to ten Nogat gra dzisiaj tak pięknie?
Piłka szybko chodzi, akcja goni akcję! Takie właśnie były kibiców reakcje.

Zachwycone postawą malborskich grajków niewiasty piszczą na trybunie, może to oznaczać tylko jedno: rzut wolny wykonywać będzie Major. Na grząskiej murawie, przy dość dużym krecie futbolówkę ustawił i spojrzał przed siebie. Mur obejrzawszy z obu stron, dwa kroki do tyłu zrobił, wyciągnął miecz i zadał mocny cios defensywie Bałtyku. Bramkarz nie sięgnął piłki i 1:0 na tablicy drewnianej wyryć musieli miejscowi artyści.

Chwilę później ten, co zagrać dziś nie miał asystę zaliczył przy bramce Królika. Piękne dośrodkowanie na długi słupek, Szarak nie dał szans strzegącemu bramki, piłkę umiejscowił w siatce pod porzeczką. Jeszcze na tablicy nie zdążył przyjąć się wynik, a dłuta znowu w ruch iść musiały. Do przerwy zacny wynik na tablicy widniał, Nogat zasłużenie spotkanie to prowadził, a radość z ich gry nie miała końca.
W szatni usłyszeli od wodza swojego: Słuchajcie chłopaki, nie spier%^&*ie tego! Gra dziś wasza zacna, walka na całego, trzymajcie tak dalej będzie wynik z tego!

Po przerwie gry obraz wyglądał podobnie, Nogat wciąż w ataku Bałtyk dość topornie. Sytuacji nasi mieli co niemiara, Sław poprzeczkę złamał, a duet Kielon Major nie wykorzystał sytuacji gdzie byli lico w lico z bramkarzem.

Wzburzony wynikiem Bałtyk się obudził, mieli dziesięć minut przewagi dość dużej, jednak Nogat dzisiaj był nie do ruszenia, pełna koncentracja do minut ostatnich, radość była wielka nawet potem w szatni.