herb Wisła Drewnica
TP Nogat Malbork   Wisła Drewnica

2016-10-22, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Ten mecz według lokalnej prasy miał być jak spacer do wesołego miasteczka. Wata cukrowa, lody, strzelnica i na koniec pluszak dla dziewczyny, która podziwia Twoje celne oko. Jednak piłkarze Nogatu zamiast przyjemnej delikatnej karuzeli i pysznej waty wsiedli na rollercoaster. Kibice zebrani na trybunach SanOSiRO przeżywali prawdziwe, piłkarskie emocje.
Początek meczu to sytuacje po obu stronach boiska, jednak groźniejsze sytuacje stwarzali sobie miejscowi. Trzy bardzo dobre sytuacje miał Sławek Flak, wykorzystał ostatnią z nich, piękną asystę zaliczył Artur Dalecki, który otrzymał podanie ze środka pola od Artura Bieszke, podrzucił sobie piłkę na wysokość klatki piersiowej i z powietrza zagrał idealną piłkę do osamotnionego w polu karnym Flaka, a ten mocnym strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki goście rzucili się do ataku. Chwilę później po błędzie przy wyprowadzaniu piłki Wiślacy stworzyli sytuację sam na sam , którą z zimną krwią wykorzystał ich napastnik. Nie minęło kilka minut, a było już 1:2. Długie podanie z połowy boiska minęło trójkę miejscowych, zawodnik Wisły dopadł do niej i strzelił obok interweniującego Rychtera.
Malborczycy za wszelką cenę chcieli jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do remisu, jednak mimo kilku ciekawych sytuacji nie udało się tego dokonać. W przerwie zawodnicy powiedzieli sobie kilka słów, nie było krzyków, tylko pełna mobilizacja, która jak się później okazało przyniosła oczekiwany skutek.
Nogat rzucił się na Wisłę niczym wygłodniałe zwierzę, na zranioną łanie. Ataki były coraz groźniejsze. Goście raz za razem wychodzili z opresji. Bramkarz w tylko sobie znany sposób wybronił dwa strzały Wrońskiego z drugiego metra, czy też uderzenie głową Gajewskiego z podobnej odległości. A brzdęk poprzeczki po strzale Flaka podobno echo niesie po ogródkach działkowych do dziś. Wisła broniąc się dobrze, ale przede wszystkim szczęśliwie, próbowała wyprowadzać kontry, jednak w drugiej połowie stoperzy Nogatu byli nie do przejścia, a szczególnie wyróżniał się tutaj Marcel Kornacki, który rozegrał najlepszy mecz w niebiesko-czerwono-białych barwach. Goście najgroźniejszą akcję przeprowadzili po błędzie sędziego, który nie zauważył faulu w środku pola przy wyprowadzaniu piłki. Wisła przeprowadziła kontrę, a piłke z linii bramkowej wybijał Bieszke, który tym samym rozpoczął swój koncert.
Chwilę później po sprytnym podaniu Flaka umieścił piłkę w bramce i doprowadził do remisu. Nogat poczuł krew, a w takich sytuacjach nie było możliwości żeby ten mecz zakończył się remisem. Chwilę później kolejne fantastyczne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonał Dalecki. Piłkę przedłużył Piechota (chwilę wcześniej zastąpił Skotarka) a Bieszke z 3 metrów pewnie posłał piłkę do bramki. Poza uzasadnionym szaleństwem na ławce rezerwowych, wybuch radości nastąpił na trybunach. Rozpoczęła się prawdziwa Bieszkomania, dzieci szukają w biedronkach fan kart i naklejek z podobizną popularnego Henia. Ale trudno się dziwić, zawodnik ten rozgrywa rundę życia, strzelił już 8 bramek i jest najlepszym strzelcem Nogatu w tym sezonie.
W końcówce meczu trener wpuścił na boisko jeszcze trójkę zawodników: Boroszko, Kulik i Nowosielski. Groźne sytuacje które stwarzali pod bramką gości nie zakończyły się golami i wynik 3:2 utrzymał się do końca spotkania. Wielka radość po meczu nie miała końca, wywalczone w ciężkich warunkach, na bardzo grząskim boisku punkty cieszą podwójnie.